Jak se zbavit parazitů doma?

parazitů v lidském těle

Paraziti jsou organismy, které žijí a vyvíjejí se na úkor jiných organismů. Žijí v člověku a konzumují živiny a vitamíny určené pro své hostitele.

Odpadní produkty jsou vyloučené jedy a toxiny. Osoba infikovaná parazity bude systematicky ztrácet živiny nezbytné pro normální fungování těla. Navíc zažije další zátěž, zpracování odpadních produktů vypouštěných nežádoucími spolubydlícími.

V lidském těle může žít více než 100 druhů parazitů. Mohou mít různé tvary a velikosti od mikroskopických jednobuněčných až po červy dlouhé několik metrů. Podle WHO způsobují paraziti a následky jejich života v lidském těle asi 80 procent všech lidských onemocnění. Podle některých zpráv je až 95 % obyvatel naší země nositeli různých forem nepříjemných spolubydlících, takže můžeme s jistotou říci, že s parazity se potýká každý člověk, ať chce nebo ne.

Způsoby a prostředky nákazy parazity

Červy se můžete nakazit různými způsoby:

 • Jedním z nich je prostřednictvím jídla. Larvy červů najdeme v mase, syrové uzené šunce, klobáse nebo rybách. Mohou se nacházet na povrchu nemyté zeleniny nebo ovoce, stejně jako zelené.
 • Druhým zdrojem nebezpečí jsou domácí mazlíčci. V těle milovaných mazlíčků může žít velké množství parazitů. Jejich vajíčka se dostávají do prostředí výkaly a zvířata je nosí na srsti nebo na tlapkách po celém domě.
 • Dalším způsobem nákazy domácnosti jsou předměty předávané z ruky do ruky, například peníze.

Zjistit cizí přítomnost ve vašem těle pomocí intuice bez dalších vyšetření je téměř nemožné. Koneckonců, parazit se bude snažit skrýt svou existenci jakýmkoli způsobem pro své přežití. Jaké jsou známky jejich osídlení v lidském těle? Tento seznam je dlouhý a rozmanitý.

 • Střevní problémy, jako je průjem, zácpa, nadýmání a plynatost.
 • Kožní problémy, včetně kopřivky, vyrážky a alergií.
 • Bolest svalů a kloubů.
 • Anémie.
 • Nervozita, migrény, poruchy spánku.
 • Broušení zubů.
 • Neustálá únava.

Paraziti mohou způsobit i taková zdánlivě nesouvisející onemocnění, jako je průduškové astma, ekzém, lupénka, diabetes mellitus a epilepsie. I nenarozené dítě se může nakazit parazity od své matky.

Způsoby léčby helmintů doma

S vědomím toho všeho si lze uvědomit globální rozsah infekce parazity. Problém je navíc intimní povahy, takže se mnozí při návštěvě lékaře stydí nebo se cítí nepříjemně. Proto vyvstává samotná otázka: "Jak se vypořádat s parazity doma? ". Můžete použít tradiční metody nebo důvěřovat tradiční medicíně.

Lékařské metody

Moderní medicína nabízí mnoho léků na vypuzení červů. Nepopiratelnou výhodou takových léků je jejich jednorázové použití. Nikdy byste je ale neměli brát sami. Každý z nich má seznam kontraindikací a vedlejších účinků. Pouze lékař může předpovědět účinek léku na tělo.

Ale léčba helmintiázy pomocí léků není vždy možná. Takže tyto léky jsou přísně kontraindikovány pro těhotné ženy. V takových případech přichází na záchranu tradiční medicína.

Osvědčené a bezpečné lidové metody

 • Není žádným tajemstvím, že česnek je jedním z nejlepších prostředků proti červům. Faraoni starověkého Egypta o tom věděli před několika tisíci lety, léčitelé ve starověké Indii, mořeplavci jako Kolumbus a Magellan a dokonce i Hippokrates používali česnek k vyhnání parazitů.
 • Dalším známým prostředkem jsou dýňová semínka. Cucurbitin - vzácná aminokyselina v nich obsažená, poskytuje antihelmintický účinek. Musí být ale syrové s vnitřní zelenošedou skořápkou. Pro dospělého stačí rozdrtit 300 gramů a přidat tam trochu vody a medu. Směs musíte jíst na lačný žaludek a po hodině udělat klystýr.
 • Různé bylinky a jejich odvary účinně pomáhají zbavit se červů. Jedná se o pelyněk, třezalku, tansy, pampelišku, tymián a další. Odvary a nálevy se obvykle užívají nalačno 30 minut před jídlem.

Výše popsané lidové prostředky jsou jen malou částí metod používaných doma, jak se zbavit parazitů. Za zmínku také stojí, že se červi bojí červené zeleniny a ovoce, jako je mrkev a granátová jablka, hřebíček, skořice, vlašské ořechy. Příroda kolem nás vytvořila stovky způsobů přírodní léčby.

Život zachraňující prevence

Když už mluvíme o parazitech, nelze nezmínit důležitost prevence problému. V první řadě je důležité dodržovat hygienu. Pravidelné mytí rukou, zeleniny, ovoce bylo a bude účinné v boji proti parazitům v domácnosti.

Správná péče je nezbytná i pro domácí mazlíčky. Důkladné čištění tácu a pravidelná prevence helmintiázy u zvířat ochrání vás i vaši rodinu před nepříjemným problémem.

Užívání doplňků stravy

Důležitou roli hrají také doplňky stravy. Takové léky přispívají k celkovému zdraví, zlepšují trávení a zvyšují tonus celého organismu, ničení parazitů a jejich rychlé odstranění. Různé doplňky stravy jsou vhodné k léčbě i prevenci, sestávají výhradně z bylinných extraktů, jsou zdravotně nezávadné a nemají téměř žádné kontraindikace k užívání.

Tváří v tvář problému helmintiázy není třeba zoufat a stydět se. Konzumací správných produktů, dodržováním hygienických pravidel, užíváním doplňků stravy nebo v případě potřeby léků se s problémem určitě vyrovnáte a ochráníte se do budoucna.