Dýňová semínka pro červy

Existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat s helminty a jinými střevními parazity. Léky jsou vysoce účinné, ale jejich užívání je často doprovázeno výskytem nežádoucích účinků. Kromě toho, kvůli vysoké toxicitě, takové léky způsobují značné poškození těla. Alternativně lze k odstranění tohoto problému použít lidové prostředky, jako jsou dýňová semínka na červy. Semena této užitečné zeleniny nepůsobí horší než anthelmintické léky, ale nezpůsobují nežádoucí reakce a mají tonizující účinek.

Od jakých parazitů dýně pomůže?

dýňová semínka pro červy

Hlavní účinnou látkou, která pomáhá odstraňovat červy a jiné parazity z těla, je cucurbitin. Ve skutečnosti je tato látka slabým jedem, který má toxický účinek na vajíčka, larvy a samotné parazity, kteří žijí v orgánech gastrointestinálního traktu. Působením složky ztrácejí helminti schopnost reprodukce, kladení vajíček a také se připojují ke střevní sliznici. Po nějaké době se parazité neutralizovaní jedem vyloučí ze střev při peristaltice.

Pro dosažení nejvýraznějšího účinku se doporučuje brát dýňová semínka z parazitů spolu s projímadly a dělat si čistící klystýry. Při provádění léčby je třeba vzít v úvahu následující body:

 • nejvíce ze všeho cucurbitin se nachází ve slupce dýňových semen a také ve filmu, který odděluje slupku od jádra. Proto lékaři doporučují připravovat odvary a nálevy na dýni z neloupaných semen;
 • Cucurbitin nezabije parazity úplně, ale pouze dočasně paralyzuje. K očištění těla od červů a červů se neobejde bez projímadel, jinak část červů zůstane uvnitř. Po ukončení terapie se začnou opět množit.

Lékaři tvrdí, že cucurbitin má škodlivý účinek na téměř všechny druhy parazitů. Látka je schopna neutralizovat jak milimetrové, tak metrové červy. Odstranění velkých parazitů ale zabere více času. Léky připravené na bázi dýňových semen pomohou očistit tělo dospělého a dítěte od následujících druhů parazitů:

 • Škrkavky: bičíkovci, škrkavky, trichinely, škrkavky.
 • Tasemnice: tasemnice, tasemnice vepřová a hovězí.
 • Motolice: Giardia, motolice sibiřská, motolice jaterní.

Dýňová semínka také pomáhají léčit giardiózu způsobenou přítomností giardie.

Výhody užívání dýňových léků

dýňový olej na červy

Použití tinktur a odvarů na bázi dýňových semen v boji proti červům má následující výhody:

 • bezpečnost. Cucurbitin působí jako toxin na tasemnice a škrkavky, ale tato složka je pro člověka neškodná. Můžete s ním pít léky pro dospělé, děti a ženy, které jsou v pozici. Při dodržení všech doporučení je zaručeno, že terapie nezpůsobí vedlejší účinky;
 • dostupnost. Dýně je levná zelenina, která se prodává v obchodech po celý rok;
 • přínos pro tělo. Dýňová semínka obsahují užitečné stopové prvky a vitamíny nezbytné pro udržení zdraví.

Při pravidelné konzumaci semen této zeleniny je tělo nasyceno:

 • vitamíny skupiny B. Stimulují činnost nervových buněk, příznivě ovlivňují duševní činnost;
 • polynenasycené mastné kyseliny. Posiluje a zahušťuje kapiláry, působí antiskleroticky. Při nedostatku polynenasycených mastných kyselin se snižuje riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění;
 • zinek. Urychluje metabolické procesy a posiluje imunitní systém. Zinek se také aktivně podílí na procesu krevního oběhu;
 • fosfor. Zodpovídá za metabolismus bílkovin a sacharidů, udržuje acidobazickou rovnováhu. Dýňová semínka obsahují 3x více fosforu než ryby.

Recepty

Existuje spousta způsobů, jak využít dýňová semínka z parazitů. Mohou být použity následujícím způsobem:

 • syrové, bez předběžné úpravy;
 • sušené (semena se suší na čerstvém vzduchu přirozeným způsobem);
 • smažené se solí;
 • smažené s olivovým olejem a solí;
 • pečené v troubě;
 • ve formě oleje.

Semena lze také použít jako základ pro přípravu čaje. K tomu zalijte 2 lžíce semínek 600 ml horké vody a na mírném ohni vařte 30 minut. Po této době je výrobek připraven k použití. Pro zlepšení chuťových vlastností uvařeného čaje lze použít cukr, vanilku nebo skořici.

Klasickým způsobem boje s červy je sníst ráno, odpoledne a večer sklenici loupaných dýňových semínek. Zároveň je vhodné je užívat nalačno. Délka terapie je 3 týdny. Tento způsob čištění těla od parazitů milují především děti, protože dýňová semínka nevnímají jako lék.

Na poznámku! Pro přípravu jakéhokoli antiparazitického léku, bez ohledu na zvolenou recepturu, jsou vhodná pouze neloupaná semena. Oloupaná dýňová semínka rychle oxidují a ztrácejí své léčivé vlastnosti.

S medem

dýňová semínka s medem na červy

Helminty z těla odstraníte lékem připraveným z dýňových semínek smíchaných s medem. Včelí produkt v tomto případě působí jako mírné projímadlo a zároveň zlepšuje chuť léku. Lék je nutné připravit z následujících složek: 300 g loupaných dýňových semínek a lžíce čerstvého lipového medu. Hlavní složka musí být rozemleta v mlýnku na kávu do stavu prášku a přidat k ní med.

Připravená směs se konzumuje ráno na lačný žaludek po dobu 3 dnů. 3 hodiny po konzumaci směsi se vypije projímadlo. Pokud se ošetření provádí pro malé dítě, počet složek se sníží na polovinu.

s česnekem

Tento recept má dvojí účinek, pomáhá nejen zbavit se červů a škrkavek, ale také pročišťuje žíly a kapiláry. K přípravě léku je třeba na pánvi smažit 200 g semen. Dále je rozdrťte v mixéru a přidejte 6 stroužků nastrouhaného česneku a 2 lžíce medu. Výsledný produkt řádně promíchejte a nechte 10 hodin louhovat. Lék se užívá ráno a večer po polévkové lžíci po dobu 4 dnů. Po užití léku po dobu 3 hodin je zakázáno jíst.

S ricinovým olejem

dýňová semínka s ricinovým olejem na červy

Ricinový olej je mírné a jemné projímadlo, které při použití s dýňovými semínky má silný anthelmintický účinek. Chcete-li očistit tělo od parazitů, musíte jednat takto: 3 dny ráno jíst 100 g loupaných semínek a večer, 3 hodiny před spaním, vypít lžíci ricinového oleje. Případně se nechá rozemlít 100 g semínek a výsledný prášek smíchat s 15 ml ricinového oleje. Při použití tohoto receptu je třeba směs užívat před spaním.

S mlékem

Tento recept se častěji používá k odstranění ascaris u dětí kvůli příjemné chuti léku. Pro jeho přípravu zalijte 200 g loupaných dýňových semínek sklenicí teplého mléka a vše rozšlehejte v mixéru. Výsledná směs se konzumuje místo snídaně po dobu 4 dnů. Po hodině užívání léku nemůžete pít a jíst. Po 3 hodinách si musíte vzít projímadlo nebo udělat klystýr. Pro upevnění účinku opakujte postup další den. To pomůže odstranit zbývající parazity z těla.

Na poznámku! Při současném použití dýňových semen s anthelmintiky se účinek těchto látek několikrát zvyšuje.

Doktorova metoda

Metoda čištění od červů, vyvinutá specialistou, se skládá ze 3 fází. Navzdory skutečnosti, že tato technika zahrnuje použití výhradně přírodních produktů a komponentů, nedoporučuje se pro děti do 16 let a těhotné ženy. To je způsobeno tím, že takové čištění může negativně ovlivnit oslabený organismus. Postup odčervení zahrnuje následující kroky:

 • pelyněk. Člověk potřebuje pít 50 ml nálevu z pelyňku ráno a večer po dobu 3 dnů. Tato rostlina obsahuje mnoho složek, které mají škodlivý účinek na pásku a škrkavky. Po dokončení této fáze se provede přestávka v léčbě po dobu 5 dnů;
 • dýně. Tato fáze zahrnuje odstranění zbývajících parazitů z těla. K tomu je třeba během týdne ráno a večer sníst 300 g loupaných semen. Zároveň by se neměly omývat vodou nebo něčím na zabavení, protože to sníží terapeutický účinek. Po 2 hodinách musíte vzít projímadlo na bázi soli a udělat klystýr. Etapa trvá 7 dní, procedura se opakuje denně. Pro urychlení a usnadnění očistného procesu se během těchto 7 dnů doporučuje jíst lehkou stravu rostlinného původu;
 • olivový. Tato fáze je konečná a konsoliduje výsledek. Pacient potřebuje užít cholagogum připravené z olivového oleje (250 ml) smíchaného s citronovou šťávou (100 ml).

Pokud přesně dodržíte každý z těchto kroků, výsledek bude 100%. Je to způsobeno tím, že se škrkavky a červi bojí pelyňku a dýňových semínek, kombinace těchto složek na ně působí neblaze.

Předpis pro těhotné ženy

těhotenství a použití dýňových semen na červy

Při nošení dítěte mají ženy zakázáno používat většinu léků. Při infekci helminty lékaři doporučují zastavit používání lidových receptů, protože jsou šetrné k tělu a při správném použití nezpůsobí vedlejší účinky. K přípravě léku je třeba smíchat 100 g semen s 300 ml mírně zahřátého mléka a rozemlít komponenty v mixéru. Směs se používá ke snídani. Po 2 hodinách musí žena vypít lžíci ricinového oleje, který má mírný projímavý účinek. Takový lék nejen pomůže odstranit parazity z těla, ale má také pozitivní vliv na vizuální funkci, podporuje odstranění přebytečné tekutiny a snižuje příznaky toxikózy. Účinnost a bezpečnost receptury byla potvrzena více než jednou generací žen, takže pokud jsou v těle detekováni helminti, můžete jej bezpečně používat.

Kontraindikace a předávkování

Navzdory skutečnosti, že dýňová semena jsou přírodním a bezpečným produktem, ne všichni pacienti je mohou použít k boji s helminty. To je způsobeno skutečností, že u některých onemocnění mohou nepříznivě ovlivnit fungování vnitřních orgánů a systémů. Doporučuje se odmítnout léčbu tímto přípravkem, pokud máte následující zdravotní problémy:

 • alergická reakce na složky, které tvoří semena;
 • otevřená forma žaludečního vředu;
 • pankreatitida (zejména terapie je nebezpečná ve stádiu exacerbace onemocnění);
 • těžké stadium urolitiázy;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • individuální nesnášenlivost dýně.

Je třeba si uvědomit, že v semenech je obsažena kyselina kyanovodíková, která při nadměrné konzumaci působí na organismus negativně. Proto je nutné tuto součást používat v rozumných mezích.

Pokud ignorujete pravidla a konzumujete dýňová semínka v nadměrném množství, důsledky takového ošetření mohou být následující:

 • nevolnost a záchvaty zvracení;
 • porušení židle;
 • zrychlený srdeční tep a tachykardie;
 • nepohodlí a bolest při vyprazdňování močového měchýře.
Pro minimalizaci rizika negativních projevů se před zahájením terapie doporučuje poradit se s lékařem, který vám po vyšetření a testování sdělí, zda je možné přípravek v konkrétním případě použít.

Závěr

Dýňová semínka jsou chutným a zdravým produktem, se kterým se zbavíte téměř všech druhů červů. Při správném používání nezpůsobují vedlejší účinky a komplikace. Dýňová semínka můžete konzumovat nejen jako lék, ale také jako profylaktikum proti helmintióze.