Jak odstranit červy z lidského těla?

lidové prostředky k odstranění červů

Jak se zbavit červů u lidí? Příznaky parazitů v těle může pociťovat 9 lidí z 10, přesněji řečeno každých 95 lidí ze 100 žijících na naší planetě. Podle údajů zveřejněných Světovou zdravotnickou organizací je 95 % lidí žijících na Zemi nakaženo různými parazity. Znaky, podle kterých můžete určit jejich přítomnost, se přitom vztahují i na jiná onemocnění, takže lékaři mají tendenci léčit spíše symptomy než nemoci.

Bolestivé pocity po léčbě opouštějí člověka, ale ne dlouho. Znovu se obrátí na lékaře, který se opět ujme léčby symptomů. A tak v kruhu.

Na druhou stranu může vyvstat následující otázka. Pokud je 95% lidí na planetě infikováno parazity, možná to není vůbec patologie? Pokud si to myslíte, pak v tomto případě můžete léčit cukrovku, rakovinu, alkoholismus, kardiovaskulární onemocnění. Ostatně každá z těchto nemocí postihuje velké procento populace – až 15–30 %. A nikdo je nepovažuje za normu a po diagnóze přistoupí k léčbě.

Co škodí tělu paraziti?

Musím se ptát, jak se zbavit červů? Paraziti žijící ve vnitřních orgánech člověka dorůstají délky až několika metrů. Je to lidské tělo, které je jejich domovem. Tady se v něm ale nechovají ne jako spořivý majitel, ale jako brigádník, který má za úkol minimalizovat životnost svého bydlení. Škody, které člověku způsobí, znatelně zkracují jeho život. Koneckonců žijí a jedí, množí se uvnitř. Zároveň vylučují produkty své životně důležité činnosti. A jsou pro tělo toxické.

Tyto organismy jsou velmi nevděčné, nelze o nich říci, že pečlivě zacházejí s prostředím svého bydliště, tedy s vnitřními orgány člověka. Nemilosrdně se je snaží zničit. Aby paraziti zůstali v těle co nejdéle, používají své ostré destičky-zuby složené z chitinu, dále přísavky, tvrdé chlupy, špičaté háčky, přívěsy. Parazité způsobují poranění sliznic.

Dále v průběhu života uvolňují odpad, čímž přetěžují lidská játra. Živí se lidskou potravou, čímž ji odebírají z těla. To vše obecně vede ke snížení imunity. Děti prokazují největší zranitelnost vůči červům. Přitom časté a rychlé přepracování, chronická únava, oslabená imunita, obezita, pokles tělesné teploty mohou být nepřímými známkami jejich přítomnosti v organismu.

Nemělo by se předpokládat, že pokud červi žijí téměř v každém organismu, pak pro člověka představují pouze přitažený nebo hypotetický problém. Zdravotní rizika jsou toxiny, které se uvolňují v důsledku životně důležité činnosti červů v lidském těle. Právě ony, tyto toxiny, jsou v 80 % případů příčinou nejen infekčních, ale i onkologických onemocnění.

To skutečně šokovalo výzkumníky a vědce. Obecně platí, že na červy zemře každý den na celé planetě přes 40 tisíc lidí. A zároveň lékaři nepovažují za příčinu onemocnění přítomnost samotných parazitů, ale pouze příznaky, které se kvůli tomu projevily ve formě jakýchkoli onemocnění. A umírající nechápou pravou příčinu své nemoci, která jim zkrátila život. Proto vyvstala otázka, jak odstranit červy z člověka?

Jak se zbavit červů u dítěte?

Existují účinné a bezpečné prostředky a recepty, jak vyléčit červy, které se usadily v lidském těle. Liší se pro dospělé a děti. Chcete-li odstranit parazity z těla dítěte, můžete a měli byste se poradit s lékařem, který vám předepíše nějaký konkrétní lék, pilulky nebo léky dostupné v každé lékárně. Ale můžete se také obrátit na lidové způsoby, jak se zbavit červů.

Neměli bychom však předpokládat, že jedna metoda vylučuje druhou. Pokud bude boj proti červům v těle složitý, pak to jen zvýší účinnost jejich zbavování se. Léčba červů zahrnuje komplexní přístup.

Jedním z lidových způsobů, jak odstranit červy z těla, je použití bylinných koupelí. Používání koupelí z ovesné slámy je starý a osvědčený způsob, jak rychle odstranit parazity přes kůži. Tato metoda je velmi účinná pro zklidnění neurotického dítěte. Počítejte s tím, že pro dosažení očekávaného efektu se dítě bude muset v takové vaně koupat po dlouhou dobu – minimálně 2 hodiny.

Koupel se připravuje na základě teplého odvaru, který obsahuje 4 polévkové lžíce ovesné slámy. Fungovat budou i další speciálně připravené bylinky, jako např.

  • zelené fazolky, potřebuje 7 polévkových lžic;
  • kostival - 2 polévkové lžíce;
  • celandine - 4 polévkové lžíce;
  • tymián - 3 polévkové lžíce.

Všechny tyto ingredience je nutné zalít horkou vodou a poté nechat jednu hodinu odstát a teprve poté se může dítě koupat. Koupáním ale proces nekončí. Samotný postup koupele způsobí, že paraziti opustí tělo. Tento efekt ale netrvá dlouho a pokud se helminti nepodaří odstranit z povrchu těla, pokusí se do něj znovu proniknout.

A to je vše, aby se paraziti nedostali zpět do těla, musíte pokračovat v postupu odstraňování červů. U tohoto dítěte musí být jeho kůže na zádech, ramenou a pažích potřísněna medem. V žádném případě nenatírejte med na hrudník v oblasti srdce. Nerozmazávejte tento produkt na oblast krku. Když si všiml, že dítě začalo vylézat helminty, posypal mu kůži moukou. To vyvolá tvorbu husté skořápky, která zdrží helminty a zabrání jim proniknout zpět do těla. Zbývá pouze pomocí houby seškrábnout vzniklou krustu z dětského těla.

Všeobecně se má za to, že podobný postup by se měl provádět u dětí každý měsíc jako profylaxe proti helmintům. Ale co se týče dospělých, těm taková koupel nebude vyhovovat. Je to způsobeno tím, že kůže začíná hrubnout od 12 let a po 15. roce je nepravděpodobné, že by paraziti mohli opustit tělo kůží.

Jak odstranit červy z těla u dospělého?

K odstranění helmintů z těla dospělého se používá stejná technika, jak je popsáno výše. Rozdíl je pouze ve složení bylinné koupelové směsi. Skládá se z 50 g tymiánové byliny, kořene elecampane, oddenků kalamusu. Kromě těchto bylinek je třeba přidat 25 g lístků máty a vlašských ořechů. A nakonec se do bylinné směsi přidá 20 g bylinek pelyňku, hořce žlutého, řebříčku, květů heřmánku a semínka kmínu. Všechny výše uvedené přísady musí být důkladně promíchány.

Poté je zalijte horkou vodou a nechte hodinu louhovat. Výsledná bylinná směs se musí nalít do teplé lázně. Stejně jako v předchozím případě se budete muset koupat alespoň 2 hodiny, poté si ruce, záda a ramena potřít medem a posypat moukou, pokud se na kůži objeví paraziti. Vzniklou kůrku z korpusu odstraňte houbičkou.

Je dobré kombinovat s bylinnými klystýrovými koupelemi, které jsou účinným lidovým lékem na parazity a zároveň nepředstavují žádné nebezpečí pro lidské zdraví. Je velmi důležité, aby použití klystýru umožnilo odstranit produkty rozpadu červů ze střev, které jsou pro člověka velmi škodlivé, protože otravují tělo.

Klystýr se aplikuje 2 hodiny po požití léčivé bylinné koupele. Složení klystýru bude zahrnovat roztok vody, ve kterém se lžička soli a česneku zředí rychlostí až 7 stroužků na 1 litr vody. Celý roztok se musí uvařit a zchladit na teplotu lidského těla. Teprve poté můžete přistoupit k samotnému postupu. Tento klystýr je vhodný pro dospělé i děti. Sůl se do roztoku přidává za účelem zlepšení vstřebávání vody ve střevech.

Prevence je nejlepší způsob, jak se toho zbavit

Jak se vypořádat s červy?

Prevence výskytu červů bude nejlepší způsob, jak se jich zbavit.

Je třeba mít na paměti, že paraziti nejčastěji vstupují do těla, když:

  • jíst nemytou zeleninu a ovoce;
  • nedodržování jednoduchých hygienických pravidel při přípravě jídla;
  • nedostatečná tepelná úprava některých produktů, zejména ryb a živočišného masa;
  • úzká interakce s lidmi a zvířaty nemocnými červy.

Dodržování elementárních hygienických pravidel pokud ne zcela eliminuje pravděpodobnost nákazy, tak alespoň výrazně sníží rizika. Pouze nejjednodušší pravidlo, které spočívá v povinném mytí rukou před jídlem, jak po návratu z ulice, tak po návštěvě toalety, vás v 90% případů zachrání před infekcí helminty.

K tomuto pravidlu přidejte každodenní výměnu spodního prádla, častější dezinfekci oblečení, ručníků a lůžkovin. Zařaďte sem důkladné omytí zeleniny a ovoce, tepelnou úpravu masa a ryb a na parazity můžete zapomenout. Pokud s vámi žijí domácí mazlíčci, pravidelně z nich odstraňujte parazity pomocí pilulek, použijte jiné prostředky.

O své nehty by měli pečovat všichni členové rodiny, protože zanedbané nehty jsou zdrojem hromadění vajíček parazitů. To platí zejména pro malé děti, které někdy projevují záviděníhodnou vytrvalost v kousání nehtů. Při použití těchto jednoduchých a nekomplikovaných doporučení s největší pravděpodobností odstraníte helmintiázu u sebe a své rodiny.