Červi

Červi – vědecky „helminti" – parazité v lidském těle. Je známo 200 druhů lidských parazitů. Mají svou strukturu, příznaky, způsob průniku do těla. Paraziti se dělí na bio-, geo-, kontaktní helminty.

Klasifikace zdroje:

 • Biohelminti. Představují parazity, kteří mění „hostitele". Od hmyzu, měkkýšů, až po býky a lidi. Zástupci: tasemnice - hovězí, vepřové, echinokoky.
 • Geohelminti. Spojte červy s jediným "hostitelem". Škrkavky, bičíkovci, nekator – nejznámější červi.
 • Kontaktní helminty. Rozdíl mezi kontaktními helminty ve snadnosti infekce při použití předmětů pacienta. Pinworms jsou jasným zástupcem, běžným typem helmintů.
různé druhy červů v lidském těle

Běžné typy helmintů u lidí

Léčba helmintiázy zahrnuje znalost typů lidských červů. Barva červů je od bílé po načervenalou, hnědou. Existují průhlední červi - obtížně diagnostikovatelní.

Kulatí červi

Škrkavky jsou druhem červů s kulatým průřezem, podobně jako žížaly. zástupci:

 1. Škrkavky jsou parazitický červ, který žije v tenkém střevě, dosahuje délky 40 cm. Průměrná délka života škrkavek je 1 rok. Červi procházejí dlouhou vývojovou cestou, počínaje střevy, plícemi, vývojem vajíčka v larvu v zemi a opět vstupem do střeva. Škrkavky se vyskytují u lidí a zvířat. Člověk není nakažen zvířecími škrkavkami.
 2. Pinworms jsou nejjednodušší bílí parazité o velikosti 0, 3-1, 2 cm Infikují se třesem rukou, spodním prádlem, vdechováním prachu, vajíčky ascaris. Život pinworms je krátký - maximálně 2 měsíce. Pinworms se často objevují u dětí.
 3. Trichinella je parazit dlouhý 0, 4 cm Zdrojem napadení je syrové vepřové maso napadené larvami. Léčba trichinelózy je obtížný úkol. Člověk se může červů zbavit jen částečně. Důvodem je zvláštnost jejich života. Dospělí Trichinella se páří ve střevech a umírají. Vejce ze střev se dostávají do svalů, kde se nacházejí a mohou létat parazitovat.
 4. Vlasoglava je zástupce škrkavek, 3 cm dlouhý, obývající tlusté střevo. Helminti se lepí na střevní stěnu, sají krev. Životnost bičíkovce je 5 let.
červů v lidském těle

Tasemnice

Paraziti pásky získali jméno kvůli zvláštnostem struktury těla, která vypadá jako páska. Ploštěnka může dorůst velikosti až 20 m.

 1. Tasemnice hovězí je velký červ dlouhý 10 m, příčinami infekce je nedostatečné propečení hovězího masa. Pokud je v mase vajíčko tasemnice, dojde k infekci.
 2. Tasemnice vepřová je podobná tasemnici hovězí, jen je 5x kratší. Zdrojem nákazy je vepřové maso.
 3. Tasemnice široká - dospělý helmint dosahuje délky 15 m. Tasemnicí se můžete nakazit z ryb, které žijí ve sladkovodních pramenech.
 4. Echinokok je označován za nejnebezpečnější. Schopnost proniknout do jater způsobuje echinokokové cysty. Nositelé dospělých psů, koček. Délka - 4 cm. K invazi dochází prostřednictvím špinavých klik dveří, záchodových sedátek.

Přísavky

Skupina získala svůj název podle způsobu, jakým parazituje u lidí.

 • Motolice sibiřská je v průměru 1 cm dlouhá, požití je vyvoláno konzumací tepelně neupravených, nedosolených ryb. Parazituje v lidském žlučníku.
 • Fasciola parazituje ve žlučníku, má délku až 7 cm. Cesta infekce je surová voda.

Metody napadení parazity

Lidé, kteří se doma nestarají o hygienu a čistotu, mohou onemocnět helmintiózou. Pod ranou padá "čistota", křečovitě mytí rukou po ulici, důkladně smažení masa. V závislosti na typu helmintu dochází k infekci různými způsoby.

 • Orálně-fekální - vajíčka helmintů vstupují ústy.
 • Kontaktní - metoda je běžná při infekci červy. Helminti kladou vajíčka na řitní otvor, což způsobuje svědění, kartáčování inseminuje ruce. Nemytýma rukama nakažený přenáší vajíčka na předměty, kliky dveří atd.
 • Přes vodu. Surová voda je místem, kde žijí larvy helmintů (fasciola), které jsou zdraví nebezpečné.
 • Prostřednictvím půdy - písku je půda infikována vajíčky helmintů. Vyplatí se sledovat délku nehtů, pokud se musíte hrabat v zemi, důkladně si umyjte ruce. Vejce mohou být přijímána prostřednictvím neumytých potravin.

Můžete se nakazit kousnutím hmyzem - poměrně vzácný případ.

Příznaky helmintiázy

První příznaky se objevují, když helmintiáza dosáhne svého vrcholu. Příznaky se objevují v závislosti na typu červa.

Prudký pokles hmotnosti, vyhublý vzhled, bolesti těla, bledost kůže a svědění v konečníku jsou jednoznačnými příznaky invaze.

Poruchy žaludečního traktu: zvracení, průjem, nevolnost, průjem a plynatost, bolest břicha u pupku - známka přítomnosti helmintů lokalizovaných ve střevech.

bolest břicha s červy

Projev vyrážky, lámavosti nehtů a vlasů jsou nepřímé, ale indikátorem infekce. S červy v těle dospělého, dítěte, dochází k intoxikaci s odpadem červů. Tělo obvykle vnímá lidské proteiny jako alergeny, což způsobuje kožní vyrážky. Nemoci jako alergická rýma, nebo kopřivka, průduškové astma jsou helmintickým příznakem.

Přetrvávající bolest hlavy je příznakem červů. V případech, kdy není možné stanovit diagnózu, příčinu bolestí hlavy, léky proti bolesti nepomáhají.

Snížení imunity, imunitní reakce naznačuje jasné oslabení těla, které se objevuje s helmintiázou. Stomatitida, sinusitida, sinusitida, vaginóza - nutí vás přemýšlet o prevenci helmintů. Všechny druhy nemocí mohou překonat lidské tělo.

Na přítomnost červů poukazují nemoci, které jsou dlouhodobě neléčitelné. Orgán poražený červy nereaguje na léčbu.

Diagnostika helminthické invaze

Diagnostika, léčba – to by mělo být svěřeno odborníkům. Infekční lékař, který diagnostikuje helmintiázy, bude schopen vyvodit správné závěry. Infekcionisté budou schopni porozumět a určit příčinu onemocnění, lokalizaci a předepsat léčbu.

Paraziti žijí ve střevech, orgánech a tkáních. Diagnostika samostatné oblasti nepomůže znovu vytvořit obrázek. V závislosti na postiženém orgánu, tkáni, závisí účel léčby.

Pro úplnou diagnózu stojí za to provést úplné vyšetření těla: rentgenové záření, odběr výkalů, moči, sputa plic, škrábání z řitního otvoru, škrábání pupku, vagíny (pro dívky), krve.

rentgenové vyšetření škrkavek v těle

Pomocí rentgenu vidí možný pohyb červů v plicích - ascaris. Vysoký počet eozinofilů v krvi ukazuje na přítomnost helmintů. Analýza stolice se kontroluje na přítomnost vajíček červů. Je snadné předepsat léčbu červů. Pro kontrolu přítomnosti larev ascaris atd. se odebírá sputum.

Pokud dojde k takovému incidentu, že se objevili helminti, stojí za to okamžitě zahájit terapii.

Léčba

Po úplné diagnóze, za přítomnosti helmintů, je předepsána léčba - léky, lidové nebo komplexní. Je skutečné léčit červy. Nehojí se dlouho, ale vše závisí na závažnosti invaze.

Lékárenské přípravky

Léky jsou pro helminty účinnějším řešením. Po léčbě helmintiázy se výskyt červů u lidí snižuje s podmínkou osobní hygieny.

Chemoterapeutické léky se používají k odstranění parazitů z těla. Zde jsou nejvhodnější. Zabývají se ovlivňováním biostruktury, bioprocesů parazita. Narušením práce a paralyzováním červů se tablety s úkolem vypořádají a červi se vylučují z těla stolicí.

Dávkování, časový interval a léky předepisuje lékař. V tomto případě bude onemocnění červů odstraněno.

Lidové způsoby

Příroda je rozmanitá – existuje mnoho způsobů, jak se uzdravit. Boj proti červům má dlouhé kořeny. Tradiční medicína je vhodná pro ty, kteří mají nějaké kontraindikace, alergické reakce na léky.

Hlavní sada bylin, produkty anthelmintik: vlašské ořechy, dýňová semínka, česnek, pelyněk, tansy.

Rostlina pelyněk pomůže, pokud se objeví červci. Na tasemnice, škrkavky je účinná tinktura z pelyňku. Dýňová semínka, česnek se jedí jednoduše, bez dalšího zpracování. Tansy, stejně jako pelyněk, se louhuje a poté používá. Tyto prostředky mohou být použity jako anthelmintikum nebo jako profylaktické činidlo.

Po takovém ošetření červy opouštějí tělo.

Prevence helmintů

Pokud nejsou žádné známky infekce, ale pravděpodobnost vzhledu je děsivá, stojí za to provést prevenci. Nejúspěšnější jsou léky. Pokud jde o svépomoc, zvládnete to i bez prášků.

Chcete-li provést prevenci, musíte pochopit, odkud červi začínají, jak se množí. Osobní hygiena je důležitá, ale nemělo by se zapomínat na jídlo. Při konzumaci sušených ryb nebo sushi, steaku s krví hrozí, že se nakazí tasemnicemi.

Osobní hygiena, udržování čistoty v domácnosti, domácí mazlíčci, rodiny, konzumace pouze tepelně zpracovaných potravin, omytá zelenina, bobule, ovoce – vás zachrání před červy.