Jaká terapie se provádí pro parazitární onemocnění?

Podle odborníků není nikdo imunní vůči infekci parazity a v současné době je u většiny lidí přítomen ten či onen druh.

Je docela obtížné detekovat helminty v těle, protože pro každý druh musí být použita samostatná diagnostická metoda.

vykřičník jako symbol nebezpečí přítomnosti parazitů v těle

Některé jsou tedy detekovány přítomností vajec ve výkalech, jiné krevním testem. Některé druhy se v lidském těle chovají tak tiše a nepostřehnutelně, že je téměř nemožné je identifikovat.

Je však třeba mít na paměti, že všichni paraziti představují potenciální nebezpečí pro naše zdraví a někdy dokonce i pro život.

Nositelé helmintů zpravidla vždy trpí závažnými chronickými chorobami a ani nevědí o jejich skutečné příčině.

Každý člověk, zvláště ten, který má děti, by proto měl vědět, jak se zbavit parazitů v těle a jaká preventivní opatření je třeba přijmout, aby se zabránilo infekci.

Nejnebezpečnější jsou helminti pro děti, protože mohou způsobit zpoždění puberty, zhoršení duševního a fyzického vývoje a problémy s pamětí.

Možné způsoby infekce

špinavé ruce jako příčina napadení parazity

Boj proti parazitům není jen o jejich odstranění, ale o zabránění jejich vstupu do těla. Jak se tyto odporné tvory dostanou do našeho nitra?

Existuje mnoho způsobů, jak se nakazit. Nejběžnější jsou následující:

 1. Přítomnost larev v masné potravě a nedostatečné tepelné zpracování. V tomto případě může dojít k infekci tasemnicí.
 2. Ignorování základních hygienických pravidel (špinavé ruce, ovoce, zelenina). Nejčastěji se kvůli nedodržování těchto pravidel člověk nakazí pinworms nebo škrkavkami.
 3. Kontaminovaná voda.
 4. Mouchy jsou vektory.
 5. Chůze po zemi bez obuvi může mít za následek zamoření hlísticemi.

Metody čištění těla

Antiparazitární léčba se provádí jak pomocí léků, tak všech druhů metod tradiční medicíny.

Léky

pilulky k odstranění parazitů z těla

Při užívání tablet je nutné důsledné dodržování doporučených dávek pro každý lék a stanovené trvání kurzu.

Pokud jsou léky užívány v menších dávkách, než by měly být, paraziti se nevylučují, ale migrují z orgánů, ve kterých žili, do blízkých orgánů a systémů. To může vést k život ohrožujícímu stavu.

Pokud jsou například helminti lokalizováni ve střevech, mohou se přesunout do slinivky břišní, slepého střeva, plic nebo břišní dutiny.

V tomto případě mohou být výsledky testu negativní, protože proces kladení vajec je dočasně inhibován.

Léky zpravidla pomáhají rychle se zbavit červů, ale je třeba si uvědomit, že téměř všechny pilulky je třeba užít znovu nějaký čas po první dávce.

etnologie

Při používání tradiční medicíny je také nutné přísně dodržovat stanovené dávky a kurzy.

Chcete -li odstranit parazity z těla pomocí anthelmintických bylin, musíte je použít v dostatečně vysoké koncentraci. A to často vede ke zvýšení jejich toxicity a rozvoji vedlejších účinků.

Některé bylinky mají navíc kontraindikace. Například pelyněk a tansy by neměly být léčeny u dětí mladších 12 let, stejně jako u lidí s onemocněním srdce, děložním krvácením, onemocněním jater a ledvin.

Tansy

Tato léčivá rostlina má mnoho prospěšných vlastností, včetně anthelmintika.

Tansy, stejně jako esenciální olej připravený na jeho základě, obsahuje toxickou látku thujon.

odvar z tansy k odstranění parazitů

Jakmile je tato látka v těle, rychle zabije všechny parazity. Aby se však dosáhlo požadovaného antihelmintického účinku, je nutné užít infuzi této byliny ve velkých dávkách, což může být pro člověka nebezpečné. Tento lék by proto neměly používat děti a mladiství do 18 let.

 • Pro přípravu infuze 1 polévková lžíce. lžíce květin se nalije sklenicí vroucí vody, umístí se do vodní lázně a udržuje se 15-20 minut. Poté se kapalina ochladí, zfiltruje a přivede se k 200 ml. Vezměte 1/3 šálku 2krát denně před jídlem. Průběh léčby je 3 dny. Po každé dávce se užívá projímadlo. Po 1-2 týdnech můžete udělat další třídenní kurz.
 • Rozemlejte suché květiny v mlýnku na kávu a užívejte 1/3 čajové lžičky prášku 2krát denně před jídlem. Můžete přidat med nebo sirup. Průběh léčby je 3 dny. Poté je nutné užít projímadla, aby mrtví paraziti mohli snadno opustit střeva.
 • Kromě prášku a nálevu lze tansy použít i pro mikroklystry. Za tímto účelem se připravuje infuze z květů tansy, pelyňku a heřmánku, odebíraných ve stejných poměrech. Lžíce drcené směsi bylin se nalije do 200 g vroucí vody, přivede k varu a ochladí. Poté musíte nasekat stroužek česneku, přidat do vývaru, nechat alespoň 3 hodiny a scedit. Použijte hotový lék na mikroklystry (50 ml) každý den po dobu 7 dnů.

Hořký pepř

feferonkou k odstranění parazitů

Před několika lety se věřilo, že pálivé papriky jsou příčinou žaludečních vředů, ale nedávné studie tento názor zcela vyvrátily.

Naopak pravidelné požití tohoto koření chrání lidské tělo před mnoha nemocemi, včetně žaludečních vředů.

Lidé, kteří již tuto nemoc mají, by však neměli používat feferonku, stejně jako v případě onemocnění jater, ledvin a močového měchýře.

Rovněž se nedoporučuje používat toto koření k léčbě helmintiázy u dětí.

K vyloučení parazitů u dospělých by měl být pepř konzumován s jídlem po dobu 7-10 dnů.

Zelí

Pokud lamblie žijí uvnitř člověka, mohou být vyloučeny pomocí solanky vylisované z kysaného zelí.

V tomto případě by zelí mělo být vařeno ve vlastní šťávě a nemělo by být založeno na octové marinádě.

Šťávu je třeba užít půl hodiny před jídlem, půl sklenice po dobu 10 dnů.

Mrkev

mrkvová šťáva k odstranění parazitů

Můžete také zabít parazity mrkví.

Současně se jako lék používají jak jeho semena, tak čerstvě vymačkaná šťáva.

 1. Semena: mají projímavý a antihelmintický účinek. V mlýnku na kávu je nutné rozemlet 50 g semen a užívat 2 g až 5krát denně po jídle. Prášek se spláchne teplou převařenou vodou. Kromě toho lze z prášku připravit také infuzi, která pomáhá zbavit se nejen červů, ale také zvýšené tvorby plynu a kvašení ve střevech.
 2. Šťáva: Připravte šťávu z kořenové zeleniny a pijte ráno na prázdný žaludek pro dospělé, 150 g, pro děti - 1-2 polévkové lžíce. lžíce. V takovém případě by měla být dětem podávána šťáva 2krát denně.

Lněné semínko a hřebíček

lněná semínka pro parazity

Len v kombinaci s hřebíčkem je považován za velmi dobrý prostředek pro boj se všemi druhy žijícími uvnitř lidí. Je třeba mít na paměti, že při použití lněných semínek se doporučuje vypít alespoň 1, 5 litru vody denně.

 • K přípravě léku musíte vzít 100 g lněného semínka a 10 g hřebíčku a vše rozdrtit na prášek.
 • Vezměte prášek 1 polévková lžíce. l. den s jídlem nebo samostatně tři dny po sobě.
 • Po třech dnech byste si měli dát třídenní přestávku a poté znovu absolvovat třídenní kurz.
 • Vezměte prášek tímto způsobem po dobu jednoho měsíce.

Česnek

Pokud vyvstane otázka: jak odstranit parazity doma, měli byste si pamatovat zázračné vlastnosti česneku.

Česnek se používá k odstranění pinworms z lidského těla.

česnek proti parazitům v těle

Existuje několik způsobů, jak použít česnek.

 1. Příprava česnekové svíčky: nasekejte dva stroužky česneku, zalijte 100 g převařené vychlazené vody a nechte půl hodiny. Poté navlhčete vatový tampón v česnekovém nálevu, zabalte jej kusem obvazu a na dvacet minut ho dejte do konečníku.
 2. Ze dvou stroužků česneku a 100 g vody připravte česnekový roztok, propasírujte přes jemné síto a udělejte klystýr.
 3. 3 stroužky česneku rozetřete, zalijte 100 g převařené teplé vody a nechte přes noc vyluhovat. Užívejte ráno před jídlem po dobu 10 dnů.

Dýňové semínko

Dýňová semínka obsahují látku cucurbitin, která je docela účinná při zabíjení střevních parazitů v těle nejen lidí, ale i zvířat. Nejvyšší koncentrace této látky není koncentrována v samotném semenu, ale ve filmu, který jej pokrývá.

Nejlepší je otrávit parazity neloupanými surovými semeny, užívanými 30–60 minut před jídlem.

dýňová semínka pro parazity

Na základě dýňových semínek můžete připravit léky podle následujících receptů:

 1. Nalijte jádra slanou vodou a zahřívejte v mikrovlnné troubě nebo na sporáku, dokud se směs nezahřeje. Napočítejte 100 semen, rozdělte je na 4 díly a jeden díl snězte každé 3-4 hodiny, důkladně žvýkejte. Jednu hodinu po užití každé porce vypijte čajovou lžičku ricinového oleje. Průběh přijetí je 3 dny.
 2. Na pánvi osmahněte neloupaná semínka (200 g), rozemlejte je na prášek a smíchejte se 6 stroužky mletého česneku. Do směsi přidejte med a dejte na tmavé místo přes noc. Vezměte 30 g každé ráno před jídlem po dobu tří dnů.

Semeno melounu

semena melounu pro parazity

Zbavit se parazitů je možné také pomocí obyčejných semen melounu.

Chcete -li to provést, rozemlejte je v mlýnku na kávu, promíchejte se studenou minerální vodou a nechte přes noc vyluhovat. Výsledkem by měla být tekutina, kterou je třeba konzumovat 100 g před jídlem s přidáním medu, cukru nebo sirupu.

Kromě uvedených fondů existuje mnoho dalších bylin, zeleniny a ovoce, které pomáhají odstranit parazity žijící uvnitř člověka.

Semena hrušek, cibulová infuze, infuze kořenů kopřivy, odvar z kůry granátového jablka, šťovík mají antihelmintické vlastnosti.