Klasifikace parazitů a červů žijících v lidském těle

červ z lidského těla

Je zdravé žít ve světě - paraziti v těle to ovlivňují. Jedná se o nižší rostlinné a živočišné formy, žijící na náklady majitele. V překladu z řečtiny znamenají - freeloader.

Parazitismem mohou být vnější a vnitřní.

Paraziti žijící v lidském těle se dělí na ploché a kulaté červy.

Ploché jsou zase rozděleny na trematody a cystody.

Škrkavky se také nazývají hlístice.

Hlístice žijící v lidském těle

parazit z lidského těla

Co paraziti žijí v těle, především hlístice - dosahují velké délky a mají tvar žížaly, odtud název - škrkavky, to jsou:

 • škrkavka;
 • pinworms;
 • měchovci;
 • trichinella.

Škrkavka

Jedním z nejběžnějších hlístic je parazit, který v některých případech dosahuje velikosti 45 cm. Samice produkuje 200 000 vajec a k tomuto procesu dochází bez ohledu na přítomnost muže v těle hostitele. Spolu s výkaly vajíčka padají do země, kde se při příznivých faktorech přemění na larvy. Můžete se nakazit touto hlístou přes špinavé ruce a neumytou zeleninu, ovoce, bobule.

Známky infekce: nevolnost, slinění, ztráta chuti k jídlu. V přítomnosti velkého počtu ascaris může dojít k vážným následkům, prasknutí pooperačních stehů, výskytu pankreatitidy. Škrkavky jsou obzvláště nebezpečné pro těhotné ženy - je možný jejich průnik do plodu.

Pinworms

Malí červi o velikosti až 10 mm jsou nimi infikováni hlavně dětmi, častěji v mateřských školách. Nemocný člověk se stává příčinou infekce a při nedodržování pravidel osobní hygieny se významně zvyšuje možnost infekce. Známky vzhledu červů:

 • noční svědění anální oblasti;
 • snížený výkon;
 • poruchy spánku;
 • nervové poruchy.

Přítomnost pinworms neohrožuje život pacienta, ale je docela nepříjemná a způsobuje dysbiózu.

Měchovec

20 mm parazit má růžovou barvu, dává méně projevů, ale škoda z něj je kolosální. Jeho ústní dutina má zuby a dlahy, kterými hltá cévy. Larvy pronikají tělem kůží bosých chodců.

Hlavním úkolem larev je vstup do lidských úst, odkud při polykání slin sestupují do střev, kde se vylučují dospělí hlísty. Živí se lidskou krví, což vede k anémii. Hrozbu představují jejich odpadní produkty, které otravují tělo. Známky přítomnosti helmintů jsou: přetrvávající bronchitida, dermatitida, nevolnost, bolest břicha, poruchy trávení. Srdce tímto parazitem trpí - může se objevit myokarditida.

Trichinella

Samice červů dosahují až 4 mm, muži jsou menší. Umírají ve vnějším prostředí a jsou životaschopné pouze uvnitř těla. Zdrojem infekce je nevařené zvířecí maso. Prostřednictvím krevních cév jsou paraziti distribuováni ve všech orgánech, zakořenění a mohou žít pokojně po dobu 20 let.

Trichinella červ z lidského těla

Nejběžnější příznaky infekce jsou:

 • zvýšení krevního testu eozinofilních leukocytů;
 • zvýšení teploty na 40 ° C;
 • bolest svalů;
 • zánět spojivek a otok obličeje.

Trematode paraziti

Helminthové, kteří jsou malí, mají ploché tělo, na kterém jsou 2 přísavky. Většina z nich jsou hermafroditi. Pro vývoj je nutný zprostředkující hostitel.

Fluke

Helminth - hermafrodit, dorůstá až 14 mm, ovlivňuje žlučovody. Vejce se po vstupu do vodních útvarů usazují v měkkýších, kde se z nich vyvinou larvy, poté se larvy usazují na rybích šupinách. Pokud v tuto chvíli člověk sní špatně smažené ryby, může se nakazit tímto parazitem.

V těle svého konečného hostitele, člověka, je motolice zavedena do dvanácterníku, kde z larvy vyroste dospělý hlíst. Vodní útvary infikují náhoda lidé, kteří jedí rybí výrobky a pracují na vodních cévách (jejich odpadní produkty pronikají do vody).

Schistosomy

Helmintové, kteří mají heterosexuální jedince, svým vzhledem připomínají jehly. Jeden pár parazitů vyprodukuje až 3000 vajec za 24 hodin. Osoba se nakazí při koupání nebo znečištěnou vodou. V plicích a cévách se z larvy stane dospělý člověk. Poté nastává kladení vajec ve střevě.

V přítomnosti schistosomů je pozorováno následující:

 • bolení břicha;
 • porušení chuti k jídlu;
 • anémie;
 • změna z průjmu na zácpu;
 • ztráta váhy;
 • porušení cyklu u žen;
 • impotence u mužů;
 • snížený školní výkon u dětí.

Po zavedení do nervových vláken je možný vývoj paralýzy a poškození mozku.

Kde se mohou hlístice usadit

Lidé se často zajímají o to, kde paraziti žijí v lidském těle?

Lokalizace je způsobena typem hostitele, který vstoupil do těla „parazita". Častěji se usazují v zažívacích orgánech, v plicích, srdci, játrech.

Lidské tělo, kde parazit žije, oslabuje a začíná trpět různými chorobami, takže jak zjistit, že paraziti žijí v těle, není vůbec obtížné. Musíte být k sobě více pozorní a pokud se objeví sebemenší podezření, nemůžete odložit návštěvu lékaře.

helminth v lidském těle

Aby se tělo, ve kterém žije 6písmenný parazit, uzdravilo a stalo se zdravým, musí dodržovat pravidla hygieny, nepít surovou vodu a nejíst špatně uvařené maso. Pouze tak lze snížit riziko infekce.

Je skvělé žít v tomto světě a nechcete myslet na parazity v lidském těle, ale musíte. Nakonec každý druhý člověk na Zemi je nakažen červy. Organismus, ve kterém parazit žije, je polem zázraků, ke kterým dojde. Ale důvěra v osud je spousta slabých.