Parazity v lidském těle: příčiny, příznaky a léčba

výskyt parazitů v těle

Nikdo není imunní proti výskytu parazitů, protože jsme neustále v kontaktu s prostředím. Musíte však pochopit, že jejich včasná detekce a léčba je důležitá, protože mohou vyvolat mnoho dalších nemocí.

Paraziti se živí buňkami a tkáněmi těla, přičemž berou všechny živiny a užitečné látky a vitamíny, také otrávují celé tělo svými odpadními produkty.

Jak víte, že jste nakaženi parazity?

Člověk může žít a dlouho neví, že je nositelem parazitů.Mezi hlavní příznaky patří:

 1. Neustálá únava a nadměrná podrážděnost;
 2. Neustálé nadýmání a plynatost;
 3. nevolnost a nedostatek normální chuti k jídlu;
 4. Rychlý úbytek hmotnosti nebo přírůstek hmotnosti bez zvláštního důvodu;
 5. Vzhled všech druhů vyrážek a abscesů na kůži;
 6. Opakovaná bolest kloubů a svalů.

Toto jsou hlavní příznaky, ale existujemnoho sekundárních příznaků, které mohou naznačovat intoxikaci těla. Proto jakmile se u Vás vyskytne některý z těchto příznaků, měli byste navštívit svého lékaře.

Pokud jste našli parazity, měli byste provést komplexní průzkum. To je důležité pro určení příčiny infekce a možných postižených oblastí.

Je pozoruhodné, že příznaky a léčba parazitů v lidském těle jsou zcela propojeny, takže léky, které potřebujete, vám může předepsat pouze lékař.

Kde lze lokalizovat škůdce?

kde paraziti žijí v těle

více než 300 druhůparazitů může žít v člověku, od těch nejmenších, mikroskopických až po velké červy, které mohou dosáhnout několika metrů. Někteří lidé si myslí, že paraziti mohou žít pouze v tlustém střevě, ale to je daleko od případu. Ve skutečnosti je lze nalézt v jakékoli oblasti těla: v očích, svalech, játrech, krku nebo srdci. Je třeba poznamenat, že hlísty mohou obývat a růst v těle dospělého po celá desetiletí, protože se dobře přizpůsobují různým podmínkám.

Mohli by být v lidských svalech škůdci?

Samozřejmě, že mohou. Svaly jsou často ovlivněny typem parazitární infekce, jako je trichinóza. Jedná se o červy, které mohou infikovat lidi i zvířata. Hlavní cestou infekce je konzumace špatně zpracovaného nebo surového kontaminovaného masa.

Jaké druhy parazitických organismů existují?

Lze rozlišit několik skupin:

 1. Nejprve jsou červi. Patří sem červi, červi a škrkavky.
 2. Zadruhé, nejjednoduššími parazity jsou chlamydie, lamblie a střevní trichomony.
 3. Zatřetí, jedná se o parazity ve formě hub - candida.
 4. Začtvrté, jsou to bakterie. Tento typ zahrnuje Staphylococcus aureus nebo Streptococcus.
 5. Za páté, je to virus. Tato kategorie zahrnuje herpes virus, neštovice nebo chřipku.

Jak mohou paraziti vstoupit do těla zdravého dospělého?

Existujemnoho různých způsobů infekce. Nejběžnější:

 1. Konzumací kontaminovaných potravin nebo vody. Někdy může dojít ke kontaminaci potravin před vařením nebo při nesprávném skladování. Proto musí být maso a ryby dobře tepelně zpracovány, aby zabily všechny nežádoucí organismy.
 2. Infekce cestou kontaktu-domácnost. Je pozoruhodné, že paraziti mohou přecházet z jedné osoby na druhou nebo kontaktem s domácími zvířaty. Proto byste měli pečlivě sledovat vlastní hygienu a čistotu svých domácích mazlíčků.
 3. Infikovat se můžete také přenosem. To znamená, že k infekci může dojít prostřednictvím hmyzu, který saje krev.

Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že larvy některých parazitických organismů mohou samostatně vstoupit do lidského těla. Pozoruhodným příkladem jsou larvy kožní gadfly.

Který lékař léčí parazity a jak je diagnostikovat?

kdo léčí parazity

Po zjištění příznaků přítomnosti parazitů můžetekonzultovat specializovaného lékaře- jedná se o parazitologa. Tento specialista je obvykle doporučován praktickým lékařem. Pokud jste si však jisti, že ve vašem těle jsou paraziti, můžete se na něj obrátit přímo.

Pokud jde o diagnostické metody, můžete darovat výkaly na testy, ale výsledek nemusí být zcela spolehlivý, protože pokud jsou testy prováděny v okamžiku, kdy parazit uložil své larvy, nemusí analýza prokázat jejich přítomnost. Poté bude zapotřebí druhé kapitulace.

Nejotestovanější a nejspolehlivější metodou jekrevní test. Pomocí takové diagnózy je možné zjistit přítomnost protilátek, které tělo produkuje, aby nezávisle bojovalo proti parazitům.

Nejnovějším přístupem v diagnostice je testování vegetativní rezonance. Tato metoda poskytuje výpočet elektromagnetických kmitů, které mohou vytvářet parazitické organismy.

Jaký účinek mají paraziti na tělo dospělého? Nejprve narušují práci téměř všech orgánů, včetně srdce. To je způsobeno skutečností, že paraziti způsobují zánětlivé procesy, které aktivně ničí tkáně a buňky.

Pro svůj růst a normální fungování paraziti používají všechny ty živiny, které přicházejí s jídlem.

Léčba a prevence parazitů: základní tipy

Léčba zahrnuje několik fází:

 • Příprava. V této fázi lékaři doporučují užívat sorbenty a enzymové přípravky. Hlavní věcí je dobře očistit tělo a zmírnit příznaky, které naznačují intoxikaci. K tomu byste měli užívat speciální léky, dávkování a načasování přijetí by měl stanovit lékař, protože to je čistě individuální.
 • Přímé odčervení. Toto je hlavní fáze terapie. Pacient musí podstoupit léčbu, nicméně je třeba si uvědomit, že jsou velmi toxické. Dávkování by proto v žádném případě nemělo být překročeno, protože mohou mít různé následky. Vědci dosud vyvinuli léky, které jsou určeny pro jednu dávku. Kromě syntetických drog můžete také použít doplňky stravy, které dobře zacházejí s parazity a nemají prakticky žádné vedlejší účinky.
 • Obnova. Pilulky, které pomáhají bojovat proti parazitům, jsou velmi toxické. Po hlavním průběhu léčby by proto měla být probiotika opitá, což pomůže obnovit normální fungování gastrointestinálního traktu. Kromě toho byste měli také vypít obecný komplex vitamínů a hepatoprotektory, které vám pomohou obnovit normální fungování jater a žlučníku. A měli byste se také starat o zdraví srdce, které by také mohlo být ovlivněno.

Lidové léky

lidové léky na parazity

Existují takélidové léky, které pomohou očistit tělo parazitů. Patří mezi ně: karafiátová semínka, pelyněk a skořápky zeleného ořechu. Lidé nazývají takovou léčebnou triádu. V boji proti parazitům se navíc používají následující prostředky:

 • česnek s kefírem.
 • cibulový nálev.
 • palinová tinktura.

Nejlepší je však poradit se s lékařem, který zvolí správnou léčbu podle typu parazita a individuálních charakteristik. Léčba přímo závisí na tom, kde byl parazit nalezen, ať už je to hrdlo nebo nějaký druh svalu.

Prevence parazitů u lidí

Existujeněkolik jednoduchých pravidel prevence, která vám pomohou žít a nemyslet na parazity. Mezi ně patří:

 1. Udržování osobní hygieny.
 2. Minimalizujte kontakt s pouličními zvířaty.
 3. Dobře se starejte o hygienu svého mazlíčka.
 4. V bytě provádějte mokré čištění co nejčastěji.
 5. Před jídlem důkladně umyjte jídlo.
 6. Kompletní tepelné zpracování potravinářských výrobků, zejména pokud jde o ryby a maso.
 7. Nepoužívejte neupravenou vodu.

Jak časté jsou červy a další paraziti?

Podle výpočtů vědců jetéměř každý 4 člověkinfikován červy. Děti se jím infikují mnohem častěji, protože jsou více v kontaktu s infikovaným prostředím. Jsou to červi a jiné škodlivé organismy, které mohou způsobovat různá chronická onemocnění. Patří mezi ně gastritida, cholecystitida a pankreatitida. Je pozoruhodné, že v lidském těle mohou vydržet roky a neustále se množit.

V důsledku toho je třeba zdůraznit, že je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, co pít od parazitů. Jakmile zjistíte několik příznaků, měli byste okamžitě navštívit lékaře, který vám pomůže najít správnou léčbu. Kromě toho je velmi důležité pravidelně provádět preventivní údržbu, zejména pokud máte doma malé děti a zvířata.

Nikdy se neléčte sami, protože neškodný a nejúčinnější lék může vybrat pouze odborník.