Jak odstranit parazity z těla lidovými léky

Nikdo není pojištěn proti infekci parazity nebo přesněji proti helmintiáze. Ve skutečnosti mohou být infikováni kdekoli a kdykoli, protože jejich vejce nejsou viditelná pouhým okem. A mohou být přítomny všude: na výrobcích, na bankovkách, na zábradlích v dopravě a dalších předmětech na veřejných místech.

To je jeden z důvodů, proč nás jako děti učí umýt si ruce po ulici nebo po kontaktu s domácími mazlíčky. Mimochodem, jednou z nejčastějších příčin helmintiózy jsou právě takoví mazlíčci jako kočky nebo psi. To ale vůbec neznamená, že je není nutné zapínat, jen se snažte dodržovat pravidla osobní hygieny.

Jak odstranit parazity z těla lidovými léky

Jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky, tipy

Chcete-li přesně určit přítomnost parazitů v těle, měli byste se poradit s lékařem a nechat se otestovat. S potvrzenou diagnózou budou předepsány určité léky, které se musí během kurzu pít.

To je však určitě dobré, ale stojí za to vědět, že čím silnější je lék, tím více má negativní vliv na tělo. Lidové léky navíc nejsou o nic méně účinné než léky.

Proto, když se setkáte s tímto problémem, může být zajímavé, jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky? O tom budeme hovořit podrobněji, ale pojďme začít vše v pořádku.

Příznaky infekce parazity

Následující příznaky mohou naznačovat přítomnost parazitů v lidském těle:

 1. Jsou pozorovány různé poruchy gastrointestinálního traktu ve formě průjmu, zácpy, nadýmání nebo bolesti břicha.
 2. Deprese a podrážděnost.
 3. Výkyvy krevního tlaku a anémie.
 4. Poruchy spánku.
 5. Bolest kloubů a svalů.
 6. Zhoršení imunitního systému a v důsledku toho časté ARVI a nemoci ARI.
 7. Broušení zubů ve spánku.
 8. Zhoršení nehtů a matných vlasů.
 9. Snížená váha, ale zvýšená chuť k jídlu.
 10. Projev různých kožních problémů ve formě černých teček, akné, stařeckých skvrn a bradavic.
 11. Zánětlivé procesy v urogenitálním systému.
 12. Obecně obecná nevolnost.
 13. Přítomnost larev helminthů ve výkalech.

Pokud se objeví příznaky ze seznamu, měli byste se poradit s odborníkem. Vzhledem k tomu, že existuje poměrně velké množství různých parazitů (škrkavky, tasemnice a škrkavky, pinworms a další), mohou být příznaky různé.

V tomto případě byste měli projít testy a podle poškození těla se můžete rozhodnout, jak nejlépe zacházet s léky nebo lidovými prostředky.

Kdy je zakázáno odstraňovat parazity z těla?

Existuje několik kontraindikací, když nelze provést antiparazitární čištění.

To zahrnuje následující:

 1. Těhotenství a kojení.
 2. Problémy s kardiovaskulárním systémem, stejně jako nedávný infarkt nebo cévní mozková příhoda.
 3. Období menstruačního cyklu.
 4. Přítomnost takových onemocnění, jako jsou vředy, chřipka nebo SARS.
 5. Přítomnost akutního selhání jater nebo ledvin.
 6. Onkologie.
 7. Exacerbace chronických onemocnění.

Za zmínku stojí ještě jeden důležitý bod, některé lidové léky i léky mají silný účinek na žaludek a další orgány zažívacího traktu. Proto je před zahájením léčby parazitů vhodné vyhledat radu odborníka.

Příprava těla

Pokud vás zajímá, jak odstranit parazity z těla lidovými léky, měli byste mít na paměti, že nejprve se musíte na tento postup připravit.

Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Přechod na zdravou výživu, s výjimkou mouky, tučných a smažených jídel a rychlého občerstvení z vaší každodenní stravy. Pokud jsou nakaženi lamblií, jsou ze stravy vyloučeny také sladkosti a mléčné výrobky.
 2. Vypijte alespoň 2 litry pitné vody denně.

Obecně by ovoce a zelenina měly být konzumovány čerstvé po dobu 1–2 týdnů před zahájením léčby.

Produkty podporující eliminaci parazitů

Existuje řada potravin, které, pokud jsou zamořeny mírnými hlístami, mohou pomoci je odstranit z těla.

Patří mezi ně:

 1. Filmová dýňová semínka. Měly by být konzumovány v malém množství a syrové, protože po tepelném ošetření ztrácejí své příznivé vlastnosti.
 2. česnek.
 3. Cibule.
 4. Surová řepa a mrkev.
 5. Grapefruit.
 6. Čerstvá kokosová dužina.
 7. Granát.
 8. Ředkev.
 9. Kořen křenu.
 10. Šťovík.
 11. Zázvor.

Při přípravě jídla je dobré používat takové koření, jako:

 1. Karafiát.
 2. koriandr.
 3. Kajenský pepř.

Kromě produktů jsou k boji s helmintiázou vhodné také čerstvé vymačkané džusy:

 1. Zelenina: červená řepa, mrkvový džus, zelí.
 2. Citrusový grapefruit a ananas.

Obecně platí, že všechny výše uvedené produkty a džusy mají příznivý účinek na lidské tělo jako celek, nejen jako antiparazitikum.

Lidové prostředky

Pokud se vyskytne otázka, jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky, hned řeknu, že existuje spousta receptů. Tento článek proto bude hovořit o populárnějších a efektivnějších možnostech, jak se zbavit hlístů.

Česnekové aplikace

Česnek je docela účinný v boji proti různým druhům helmintů.

Lze jej použít několika způsoby:

 1. Jako čisticí klystýr. V tomto případě se připraví česneková voda. Je nutné lisovat několik stroužků česneku pomocí česneku a přidávat tento česnek do sklenice teplé vody. Poté musíte směs ponechat přes noc a ráno se kapalina filtruje a použije se na klystýr. Na konci procedury vypláchněte konečník tekoucí vodou. Doba používání klystýrů s česnekovou vodou je 5 dní. Ale za přítomnosti hemoroidů se tento postup nedoporučuje.
 2. Nálev česneku a mléka je také dobrou volbou, jak se zbavit hlístů. K jeho přípravě přidejte 12 kapek česnekové šťávy do sklenice teplého mléka. Tato infuze se během týdne pije 2-3krát denně.
 3. Tinktura z česneku a kořene křenu, nedoporučuje se při onemocněních zažívacího traktu. K jeho přípravě budete muset použít čtvrt šálku nasekaného kořene křenu a stejné množství česneku nastrouhaného na jemném struhadle. Ingredience se smíchají a nalijí litrem převařené vody, načež se láhají 10 dní. Výslednou infuzi je třeba užívat 1 lžíci 3krát denně.

Troichetka

Dalším poměrně účinným prostředkem, který lze použít, když vyvstane otázka, jak se zbavit parazitů lidovými prostředky, je triáda, která se skládá z vlašských ořechů, pelyňku a hřebíčku.

Nejprve se připraví tinktura z vlašských ořechů:

 1. Musíte vzít 15 zralých vlašských ořechů v zelené slupce, dobře je opláchnout a oloupat. Poté musí být skořápka jemně nasekána.
 2. Jemně nasekanou slupku je třeba dát do nádoby s těsně přiléhajícím víkem a nalijte 0, 5 l alkoholu.
 3. Trvejte měsíc na tmavém a chladném místě. V takovém případě je třeba nádobu pravidelně protřepávat.

Pití tinktury z vlašských ořechů by zároveň mělo být podle určitého plánu, aby si tělo zvyklo. To znamená, že první den musíte vypít půl sklenice vody s přidáním jedné kapky tinktury.

A tak pijete 5 dní a přidáte jednu kapku tinktury. Počínaje šestým dnem se dávkování mění a zvyšuje v závislosti na tělesné hmotnosti až na 2 čajové lžičky při hmotnosti do 70 kg a až 2, 5 u hmotnosti nad 70 kg.

Tím se sníží množství vody na 50 ml. Toto množství tinktury se pije po dobu 5 dnů, dvakrát denně. Počínaje dnem 11 zůstává dávka tinktury stejná, ale příjem se sníží na jednou ráno, na prázdný žaludek, před jídlem.

Další komponenty triády

Při užívání tinktury z vlašských ořechů se pelyněk a hřebíček v prášku užívají ve zředěné formě. To jsou složky triády.

V tomto případě musí být také prášek pelyňku a hřebíčku užíván v určité dávce. První den, odděleně od sebe, musíte zředit 1 špetku pelyňku a stejné množství hřebíčku vodou.

Druhý den je čtvrt čajové lžičky již zředěna, třetí 0, 33. Čtvrtého dne se dávka pelyňku zvýší na půl čajové lžičky, a tak až do 14. dne musíte dávku prášku pelyňku zvýšit na 0, 5 lžíce každý den.

Tato dávka se pije do 20. dne, poté se pelyněk užívá ve stejné dávce jednou týdně.

Pokud jde o hřebíček, třetího dne, kdy se počet hřebíčků zvýší na 0, 33, je třeba jej pít dalších 7 dní. Počínaje dnem 11 by se měla užívat 1 čajová lžička jednou týdně spolu s pelyňkem.

Stojí za zmínku, že prvních 10 dní se hřebíček konzumuje každých 8 hodin před jídlem. Kurz trvá 1 měsíc. Pokud však zaznamenáte jakékoli nepohodlí nebo alergickou reakci, přerušte léčbu.

Dýňová semínka

Dalším dobrým řešením otázky, jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky, jsou dýňová semínka.

Existuje několik způsobů, jak je využít s největší výhodou:

 1. Směs mletých dýňových semen, medu a vody se používá k očištění jater od hlístů. K rozemletí trvá 300 gramů dýňových semen a smíchejte je s 1 lžící medu a 2 lžícemi vody. Tato směs se užívá ráno před jídlem a poté po 3 hodinách musíte vypít mírné projímadlo. Půl hodiny po užití projímadla musíte udělat klystýr. Kurz trvá 2 dny po sobě, poté se provede měsíční interval a znovu se opakuje.
 2. K boji s hlístami je také dobré používat koprová a dýňová semínka. Obě přísady se používají ve stejném poměru, každá po půl lžíci, a je třeba je nalít litrem vroucí vody. Směs by měla být nalita po dobu jedné hodiny. Poté se směs filtruje. Nálev by měl být užíván třikrát denně jako čaj. Průběh léčby je 7 dní.
 3. K přípravě odvaru z dýňových semen se použije 0, 5 kg semen a litr studené vody. Poté, co jsou semena naplněna vodou, musí být směs vložena na dvě hodiny do vodní lázně. V takovém případě by se směs neměla nechat vařit. Poté byste měli výsledný vývar napnout a vytlačit semínka. Vývar se užívá v malých doušcích po dobu jedné hodiny. Poté, několik hodin po požití vývaru, musíte vypít slané projímadlo.

Je třeba poznamenat, že po léčbě za týden je vhodné složit testy na přítomnost parazitů.

Jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky, výsledek

Shrneme-li všechny výše uvedené, je třeba poznamenat, že řešení otázky, například otázky, jak odstranit parazity z těla lidovými prostředky, není tak obtížné.

Nezapomeňte však, že v některých situacích se bez užívání léků neobejdete. Před zahájením léčby je proto lepší poradit se s lékařem a předepsat testy.

Kromě toho nezapomeňte, že v některých případech jsou tyto akce kontraindikovány. Pokud je to možné, z důvodu prevence také pravidelně konzumujte ty produkty a čerstvé vymačkané šťávy, které přispívají k eliminaci různých hlístů.