Léčba parazitů lidovými léky

druhy parazitů v lidském těle

Nikdo z nás není imunní vůči parazitům. K tomu, aby došlo k infekci, bude stačit několik sekund. O vyléčení těla parazity nemůžete říci totéž - tato událost bude vyžadovat mnohem více času, úsilí a peněz.

Přítomnost parazitů v lidském těle je zpravidla doprovázena řadou bolestivých pocitů a významnou ztrátou vitality a energie.

Tento článek se zaměří na lidové léky, které s minimálními finančními náklady pomohou zbavit se červů jednou provždy, než zajistit zdraví celého organismu.

Tansy pro parazity: jak užívat?

Jako antihelmintikum se používají lidové formáty jako infuze a odvar.

Reorganizace těla pomocí tansy se provádí opatrně a opatrně, protože tato rostlina má poměrně vysoký stupeň toxicity. Nedoporučuje se zvyšovat dávku, zejména u kojenců.

Nepoužívejte hnědé nebo přesušené suroviny, protože účinné látky v nich jsou obsaženy v minimální koncentraci.

Květinová infuze

Recept se používá v tradiční bylinné medicíně k odčervení lidského těla. Docela vysoká účinnost v boji proti škrkavkám a červům.

Jak vařit:

 • Do nádoby jsme dali asi 20 g tansy květin (pro orientaci - asi dvě polévkové lžíce surovin);
 • Nalijte 1 litr vroucí vody;
 • Nechejte vyluhovat 1 hodinu.

U dospělých je dávka poloviční sklenice této infuze před jídlem třikrát denně.

Pro děti - 1 polévková lžíce 3krát denně.

Klystýr proti červům

Pro boj s červy, které žijí ve střevech pacienta, jsou docela vhodné čisticí klystýry.

V zásadě je tato metoda nejúčinnější pro porážku střev pinworms, protože poslední paraziti žijí v jejích dolních částech.

Způsob vaření:

 • Míchejte lžíci zrn na prášek;
 • Oloupejte a nakrájejte dva stroužky česneku;
 • Mléko ohříváme v objemu 0, 5 litru;
 • Vložte složky kolekce do mléka;
 • Tomim 10 minut od okamžiku vaření pod víkem;
 • Filtrování.

Odvar by měl být injikován do konečníku a poté ponechán co nejdéle uvnitř. Po těchto klystýrech vycházejí výkaly spolu s paralyzovanými parazity.

česnek od parazitů: jak brát?

česnek k odstranění parazitů z těla

Existuje mnoho receptů proti parazitům a většina z nich se vyznačuje svou účinností. Ne všechny produkty jsou však pro lidské tělo stejně bezpečné.

Celkově má ​​štiplavé koření nepříznivý účinek na parazity, zvyšuje odolnost lidského těla a zabíjí související bakteriální infekce.

Vdechování

Některé parazitární infekce „útočí“ na nosohltan a plíce, a proto se larvy mnoha červů během „cesty“ tělem pacienta mohou nacházet na stěnách hrtanu a v plicích. Inhalační postupy v tomto případě budou nejúčinnějším způsobem, jak eliminovat hlísty.

K inhalaci budete potřebovat čistou čajovou konvici, obvazovou chlopeň a několik stroužků česneku.

Třepejte česnek na jemném struhadle, zabalte tuto hmotu do obvazu a pracujte s maximální účinností. Tento sáček je umístěn v konvici, poté pevně uzavřeme víko. Vložíme si nos „konvice“ do úst, prsty sevřeme nosní dírky a hluboce vdechneme výpary česneku.

Poté vydechneme a současně uvolníme prsty.

Počáteční procedura takové inhalace by neměla trvat déle než 2 minuty a v budoucnu ji lze postupně prodloužit na 10–15 minut. Bude nutné provést 3 až 5 těchto postupů - vše bude pocházet ze závažnosti vaší nemoci a také z faktoru tolerance vůně česneku obecně.

Mléko s česnekem

Existuje tak populární recept, který zahrnuje přípravu nápoje z koření s mlékem, který dokáže bojovat s červy žijícími v zažívacím traktu.

Potřete 1 stroužek česneku, naplňte ho sklenicí mléka s přidáním 1 čajové lžičky mletého pepře a poté důkladně promíchejte. Tuto směs je třeba vypít jedním douškem. Jedna dávka tohoto léku denně je docela dost, pro to si vyberte ranní denní dobu.

To je důležité!K přípravě produktu by se mělo používat pouze mléko. Fermentované mléčné výrobky, jako je jogurt a kefír, nejsou pro tento recept přijatelné.

Použití česnekové svíčky

Česnekové svíčky jsou velmi užitečné v boji proti „nechtěným hostům“ v podobě parazitů. K jejich přípravě rozdrtíme několik stroužků česneku vidličkou nebo ručně. Výsledná kaše by měla být nalita vodou a ponechána vařit asi 30 minut. Do výsledné tinktury namočíme vatu nebo obvazový tampon, poté vložíme tuto svíčku do konečníku po dobu 20-30 minut.

Pečený česnek

Česnek má tendenci bojovat proti parazitům za jakýchkoli podmínek. Má největší bezpečnost v pečené formě, a proto je tato metoda více regulována pro mladší generaci a pro mírné formy onemocnění.

Pečte několik stroužků česneku v troubě po dobu 10-15 minut. Dávkování - Snažte se užívat ne více než 50 gramů denně.

Džingischánův recept

odstranění parazitů z těla česnekem

Pokud chcete recept reprodukovat, doporučuje se konzumovat česnek na lačný žaludek. Blíže před spaním byste měli vyčistit jednu hlavu a snížit hřebíček tak, aby nepřekročil velikost průměrné tablety, jinak byste mohli mít potíže s polykáním kousku. Jakmile skončíte, začněte po jednom kousku česneku zapíjet velkým množstvím vody.

Podobné ošetření podle metody „Čingischána“ by mělo být duplikováno do 1 měsíce.

Hlavní podmínkou pro dodržování léčby podobnou technikou je, že česnek se konzumuje nalačno a nežvýká se.

Med a česnek

Začněme s receptem na výrobu česnekové směsi na bázi medu:

 • Očistíme stroužky česneku, vytlačíme z nich 300 ml šťávy, přidáme čerstvý včelí med (0, 5 kg), přísady důkladně promícháme, potom za občasného míchání vaříme na mírném ohni asi půl hodiny;
 • Panenská blána vytvořená během procesu vaření odstraňte lžící;
 • Pacientovi podáváme 1 lžíci směsi 4krát denně před jídlem.

Hřebíček pro parazity: jak se bere?

Hřebíček se svými schopnostmi se oprávněně používá k eliminaci všech druhů škůdců lidského těla. Hřebíček se používá ve zcela odlišných typech, konzistenci a formách, a to jak ve formě odvaru a prášku, tak ve formě kombinací s jinými užitečnými bylinami.

hřebíček v prášku

Chcete-li vyrobit prášek z hřebíčku, můžete použít domácí mlýnek na kávu, ve kterém následují sušené květiny rostliny. Potom by měla být výsledná látka užívána orálně třikrát denně, vypláchnuta čistou vodou v dostatečně velkém množství.

Pokud jsou tyto postupy provedeny do 1 měsíce, nezůstanou v těle nemocného žádné stopy parazitických mikroorganismů.

Pro konsolidaci výsledku a prevenci opakované infekce je třeba takové manipulace opakovat přibližně dvakrát týdně. Dnes mají téměř všechny obchody s potravinami a supermarkety květenství na prodej a také formát práškového hřebíčku.

Kontraindikací takové terapie je pouze individuální nesnášenlivost jednotlivých složek.

Hřebíček a lněná semínka

hřebíček a lněná semínka proti parazitům

Hřebíček a lněná semínka rozemelejte na práškovou konzistenci. Smícháme tyto komponenty v poměru 1 až 10.

Užíváme tento lék, 20 g třikrát denně, a zapijeme ho vodou.

Doba trvání takové léčby je 3 dny. Poté si dáme pauzu na 3 dny a duplikujeme kurz. Takový algoritmus akcí provedeme do 30 dnů.

Karafiát a pelyněk

Rozemlejte sušené pelyněk a hřebíček na práškovou formu. Smícháme komponenty ve stejném poměru. Užíváme 1 lžíci směsi jednou denně - půl hodiny před večeří.

Délka léčby je 3 týdny. Doporučené dávkování pro léčbu helmintických invazí u dětí je ½ čajové lžičky.

Děti nesnesou hořkou chuť pelyňku, a proto se brání užívání léků. Proto se doporučuje vodu osladit medem.

Karafiát a řebříček, rakytník, vratič, pelyněk

Zkombinujte sušené hřebíček se řebříčkem, rakytníkem, vratičem a pelyňkem ve stejném poměru. Rozemlejte přísady.

Dávkování pro dospělého pacienta - lžička jednou denně - před snídaní, pro kojence - ½ lžičky.

karafiát a pelyněk, tansy

Smíchejte stejné díly hřebíčku s pelyňkem a tansy. Rozemlejte na konzistenci prášku a poté použijte 3 g produktu jednou denně - večer před jídlem.

Hřebíček: odvar a tinktura

Aplikace léčivé infuze

1, 5 g nasekaného koření napařte ve vařené vodě, 200 ml. Nechte to vařit. Po 1 hodině filtrujeme a pijeme 1/3 šálku léku 3x denně.

Vývar proti pinwormům a ascaris

2 g hřebíčku zalijte převařenou vodou, 300 gramů. Dali jsme nádobu na sporák, počkejte, až se směs vaří. Nechejte vyluhovat 0, 5 hodiny. Pijeme 50 ml léku třikrát denně. Pro budoucí použití se nedoporučuje připravovat odvar a infuzi, protože éterické oleje se odpařují poměrně rychle a výsledkem je, že lék ztrácí své antihelmintické schopnosti.

Pelyněk z parazitů: jak brát?

Nejdostupnějším způsobem reorganizace těla během infekce parazity je odvar z pelyňku. Tato metoda je také docela vhodná pro preventivní účely.

Pijeme vývar na lačný žaludek a poté nejíme asi 2 hodiny.

Není zakázáno používat tento vývar po celý den.

Odvar z pelyňku z parazitů

odvar z pelyněk proti parazitům

Složení:

 • 1 lžíce suchého pelyňku;
 • 1 šálek vařené horké vody

Suroviny naplníme vodou a dáme je ohřát do větší nádoby. Po asi 15-20 minutách bude vývar připraven - stačí jej projít filtrem.

Posílení a doplnění činnosti pelyňku je dosaženo následujícím způsobem: přidejte do něj další léčivé byliny.

Anthelmintická bylinná infuze

Součásti:

 • 1 čajová lžička pelyňku;
 • 1 čajová lžička heřmánku
 • 1 čajová lžička třezalky tečkované;
 • 1 čajová lžička slaměnka;
 • 1 čajová lžička dubové kůry;
 • 500 ml vroucí vody.

Smíchejte suché bylinky, nalijte do termosky a zalijte vroucí vodou. Trváme na nápravě asi 8 hodin. Infúze je filtrována. Vezmeme jednu sklenici na prázdný žaludek.

Léčba trvá 10 dní. Během léčby byste měli dodržovat vegetariánskou stravu.

Tento recept s pelyňkem od parazitů se zvláště doporučuje při diagnostice giardiózy.

Hořké pelyněk s dýňovými semínky

Smíchejte listy pelyňku v sušeném a drceném stavu v poměru 1: 1 s drcenými dýňovými semínky a výslednou směs poté zalijte vodkou (dodržujte poměr 1: 3).

Tento nápoj vyluhujeme na teplém místě po dobu 1 týdne. Výsledný lék se doporučuje užívat na prázdný žaludek 50 gramů dvakrát denně.

Taková terapie bude docela účinná, pokud bude kurz proveden do 14-21 dnů (podle lékařského předpisu).

Bitter Wormwood Enemas

Způsob podávání antihelmintických klystýrů je docela účinný.

K přípravě vývaru nalijte 1 l vroucí vody na 1 čajovou lžičku suchého hořkého pelyňku (listů), poté ho vařte po dobu 30 sekund na ohni a poté trvejte 8–10 minut. Výsledný vývar ochlaďte na 42 ° C (alespoň na tuto teplotu), poté jej odfiltrujte z trávy. Tyto klystýry jsou podávány horké; denní doba pro použití - před večerním spaním; objem - ne více než 100 ml.

Rostlinná šťáva

Zcela účinným antihelmintikem je šťáva z pelyňku, do které se přidává med v poměru 3 ku 1. Tato šťáva se doporučuje dětem při diagnostice helmintových infekcí.

Kurkuma pro parazity: jak užívat?

kurkuma k odstranění parazitů z těla

Kurkuma byla používána k boji proti hlístům různými způsoby. Pokud si však přečtete četné recenze, můžete dojít k závěru, že pro preventivní účinek a prevenci vzniku této „infekce“ v těle postačí pravidelné přidání kurkumy do jídla.

Je třeba poznamenat, že je to vynikající kombinace s různými pokrmy, které se stanou nejen chutnějšími, ale také neocenitelnými pro lidské zdraví.

Kromě použití tohoto koření pouze jako koření je možné připravit doma z kurkumy léky, které mohou mít nepříznivý účinek na parazity a optimalizovat proces trávení:

 • Vezmeme ¼ čajové lžičky mleté ​​kurkumy, jednu polévkovou lžíci medu, smícháme tyto ingredience v ½ sklenici vody, poté můžeme tuto antihelmintickou infuzi užívat dvakrát denně - ráno a večer, nejlépe před jídlem;
 • Měli byste si vzít půl lžičky mleté ​​kurkumy, jednu lžíci listů brusinek, promíchat a napařit v 0, 5 litru vroucí vody. Tuto směs je třeba vyluhovat po dobu 20–30 minut a poté ji vypít ½ šálku před jídlem;
 • Kurkuma s mlékem. Jednoduše rozpusťte špetku tohoto koření v 1 sklenici mléka a vypijte (doporučeno před spaním). Tento nástroj dokonale odstraňuje toxiny z těla, což implikuje jejich doporučení pro použití při diagnostice parazitických invazí;
 • Vezměte kurkumu, zázvor a česnek, tyto ingredience rozemlejte a promíchejte do homogenní hmoty. Poté vezmeme jednu lžíci této látky na prázdný žaludek, stejně jako před spaním. Tento lék lze doporučit jak pro parazity, tak pro prevenci onemocnění dýchacích cest.

Svou stravu okořeněte ovocem, zeleninou a potravinami bohatými na vlákninu, abyste maximalizovali účinky kurkumy.

Parazit Tar: Jak se užívá?

Nejběžnější recept

Tento recept úspěšně používá mnoho lidí po celém světě a důkazem toho je nespočet recenzí na celosvětové síti.

Hlavním požadavkem k dosažení požadovaného efektu je splnění všech kánonů a nuancí systému pro použití březového dehtu.

Budeme potřebovat čerstvě vymačkaný jablečný džus.

Až budete mít připraveny všechny komponenty, můžete tento nástroj začít používat. Měli byste tedy postupovat podle níže uvedeného schématu:

 • První den.K 1 lžíci šťávy se přidá kapka dehtu, tento lék se užívá;
 • 2-7 dní.Každý den zvyšujeme množství dehtu o jednu kapku;
 • 7-30 dní.Pije se 1/2 čajové lžičky březového dehtu.

Po podobném průběhu léčby si dáme pauzu v délce 3 měsíců, po které se užívání léku zdvojnásobí. Tento opakovaný kurz však již trval 5 dní, z nichž každý by měl být užíván v ½ čajové lžičky dehtu zředěného 1 lžící šťávy.

Léčba pak pokračuje po dobu šesti měsíců. Začátek každého měsíce po dobu 3 dnů se vyznačuje užíváním 3 kapek léku přidaného k jablečnému džusu. 20 minut před jídlem by měla být tři jídla denně.

To je důležité!Při použití léku v rámci tohoto schématu je skutečně možné se zbavit absolutně všech parazitů v těle. Nedoporučujeme však léčit dítě tímto způsobem, dokud nebude provedena předběžná konzultace s lékařem.

Pijte dehtovou vodu

dehet k odstranění parazitů z těla

Mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit červů, používají k požití dehtovou vodu. Poměr dehtu k vodě by měl být 1 až 8.

Složky tohoto „lektvaru“ jsou smíchány s dřevěnou lžící. Směs musí být uchovávána po dobu 2 dnů a na konci této doby se roztok vypustí, dokud nezmizí pěna a sediment. Hotový lék musí být skladován v chladničce, protože horké místo negativně ovlivní zachování jeho užitečných vlastností.

Tento lék se užívá každý den, jedna polévková lžíce.

Délka léčby je 3 série po 10 dnech, mezi kterými by mělo uplynout 10-15 dní.

Čistý dehet proti parazitům

Léková směs je zpočátku připravena. ½ sklenice je naplněna převařenou vodou, poté přidejte 5-10 kapek dehtu a důkladně promíchejte. Tento lék by se měl užívat každý den po dobu dvou týdnů. Poté udržujeme 10denní pauzu a poté duplikujeme užívání léku v souladu s principy výše

Dehet s chlebem

Tento nástroj fungoval dobře na pozitivní straně.

Podstata přípravy: před spaním si vezmeme malý kousek chleba, na který jsme předtím nakapali 5 kapek dehtu. Poté okamžitě jíme. Tento lék nic nepijeme ani se ho nechystáme, přestávku vydržíme až do dalšího dne.

Ráno, následující den, by měl být počet kapek zvýšen o 1 jednotku, dokud denní dávka nedosáhne 10 kapek. Dále je 10-kapková dávka prodloužena o 10 dní. Poté se množství léku sníží o 1 kapku denně na 5 kapek (v opačném pořadí). Kurz by měl trvat 24 dní.

Doporučení ke zvýšení účinku výše uvedené metody léčby červů:

 • pečlivé dodržování léčebného režimu, vyhýbání se překračování;
 • provádí podobné čištění každých šest měsíců, nejlépe v jarním a podzimním období;
 • lékaři doporučují 14 dní po ukončení léčby duplikovat stejný průběh, ale místo chleba by pomocným produktem mělo být jablko.

Folklór „oslavovaný“ med s březovým dehtem

Kurz trvá 12 dní, během nichž byste měli každý den před spaním užívat lžíci medu s trochou břízy. Pro tuto metodu je optimální použít květinový tekutý med.

Stejně jako v předchozím receptu a schématu - po užití tohoto léku byste neměli jíst ani pít.

Při léčbě tímto způsobem musíte jíst 1 čajovou lžičku medu s jednou kapkou břízy. Každý následující den kurzu má zvýšit dávku o 1 kapku. Celkově byste měli od devátého do 12. dne vypít pouze 8 kapek léku.

To je důležité!V případě nesnášenlivosti (chuti) samotného dehtu si můžete výjimečně dát občerstvení s malou porcí medu.

Po několika dnech po užití přípravku zaznamenáte znatelné zlepšení celkového blahobytu těla a paraziti začnou přirozeně opouštět vaše tělo výkaly.

Dehet a mléko

Každý den nalačno vypijeme ½ šálku teplého mléka orálně, do kterého nejprve přidáme březový dehet.

Nejprve bude dávka 1 kapka, která se postupně zvyšuje o 1 jednotku každý den na 10 kapek. Pak si dáme 7denní pauzu na následnou duplikaci kurzu, trvající 10 dní, ale s dávkou 10 kapek denně.

To je důležité!Neměli byste ani přeskočit jeden den užívání léku, abyste dosáhli maximálního prospěšného účinku pro vaše tělo a co nejdříve se zbavili parazitických mikroorganismů.

Březový dehet s jablečnou omáčkou

březový dehet proti parazitům

Malé jablko by mělo být jemně nastrouhané až do pyré. Po rozemletí na homogenní hmotu se přidá 5-10 kapek dehtu. První dny bude dávka 1-2 kapky a bude se zvyšovat každý den.

Výše ​​uvedený lék, podobně jako předchozí léky, se užívá večer před spaním. Doba trvání léčby je 14-21 dní, ale toto je hlavní kurz a všechny následující další a duplikované kurzy jsou nastaveny v souladu se stupněm napadení hlístem, kterému vystavily vaše tělo.

lněný olej pro parazity: jak se bere?

Nejlepším lékem na červy různých druhů a „plemen“ jsou sušená lněná semínka, jmenovitě ta, která nebyla nijak ošetřena.

Lněný olej se užívá 30 minut před jídlem. Chcete-li se účinně zbavit hlístů, vezměte asi 5 čajových lžiček oleje denně.

Aby byl účinek vyhlazení parazitů co nejblíže ideálu, doporučujeme do oleje přidat různé tinktury a odvary.

Recept na lněné semínko proti červům:

 • Vezmeme 2 g rozdrcených semen rostlin, dáme do termosky, nalijeme 400 ml vroucí vody;
 • Pára asi 12 hodin;
 • Vypijte 120 ml vývaru 30-40 minut před jídlem.

Abyste vyloučili ascaris z těla, nezapomeňte na následující recept:

 • potřebujete hřebíček a jeho semena, drcená lněná semínka, vařící vodu (0, 2 l);
 • nasekaná lněná semínka zalijeme vroucí vodou;
 • jednoduše žvýkat suché hřebíček.

Hřebíček má díky své hořké chuti schopnost paralyzovat hlísty a další parazity. Po žvýkání se tato rostlina promyje odvarem z lněných semen.

lněné semínko pro parazity: jak se bere?

Recepty na použití lněných semen proti mikroorganismům-parazitům.

lněná semínka k odstranění parazitů z těla

Lněná semena, která nebyla tepelně ošetřena, se obecně považují za nejlepší prostředek proti parazitům.

Doporučujeme užívat tento lék po dobu 7-10 dní ráno a večer v množství 2 lžíce před jídlem. Drcená semena v čisté, neošetřené formě nesou největší náboj účinnosti v antihelmintické kontrole.

Pokud podstupujete léčbu lněným semínkem nebo olejem, měli byste vypít alespoň 2 litry vody denně, což urychlí metabolický proces (metabolismus) a pomůže eliminovat škodlivé hromadění v těle.

Jak pít peroxid vodíku z parazitů?

Chcete-li se zbavit střevních parazitů, užívejte perorálně peroxid vodíku podle univerzálního schématu:

 • Zahajte čištění - 1 kapka 3% roztoku zředěného v 50 ml vody. Doporučuje se používat minerální vodu nebo destilát, ale ne obyčejnou chlorovanou vodu. Taková řešení musí být užívána 3krát denně, 2-30 minut před jídlem;
 • Druhý den - 2 kapky peroxidu na stejné množství vody. Při takovém aritmetickém postupu se počet kapek peroxidu vodíku zvyšuje podle počtu dnů léčby. Konečná dávka v kurzu je 10 kapek rozpuštěných ve vodě, pijeme 3x denně;
 • 3 dny bude tělo potřebovat pauzu;
 • Začátek druhého kurzu s nezměněnou dávkou 10 kapek každý den po dobu 3 dnů;
 • 3 dny - přestávka;
 • Poté při konstantní dávce 10 kapek několik dalších dní, dokud celkový počet dní kurzu nebude 21 dní.

Dávka pro dítě:

 • ve věku 10-14 let je nejvyšší dávka 5 až 8 kapek třikrát denně;
 • ve věku 5-10 let - od 2 do 5 kapek;
 • do 5 let - 1-2 kapky.

Existuje také sofistikovanější metoda sanitace těla před helmintiázou pomocí kapátka na konečník (přes řiť):

 • Vařte 1 čajovou lžičku hořkého pelyňku ve 200 ml vody po dobu několika minut;
 • Nechte to vychladnout;
 • filtrování;
 • Doplňte studenou převařenou vodou místo převařené. Obnovit požadovaný objem 200 ml;
 • Přidejte 10 ml roztoku peroxidu vodíku (3%);
 • Tuto tekutinu nalijte do 200 ml nádoby a připojte k ní systém transfúze krve.
 • Odřízněte jehlu a roztavte trubku nad ohněm;
 • Namažte konec tuby vazelínou;
 • Opravíme systém na úrovni 2 metrů a vložíme hadičku do konečníku (konečníku);
 • Nastříkněte do trysky 20 - 30 ml tekutiny a držte ji, dokud se neobjeví nutkání na vyprázdnění;
 • Vyprázdněte střeva a poté vstříkněte zbytek směsi 1 kapku každou 1 sekundu;
 • Opakujte každý den po dobu 1 měsíce. Červi zpravidla vycházejí v polotrávené formě, často ve formě hlenu.